Děkanský soudek 2012

Informační plakát - Děkanský soudek 2012

Rozlosování do skupin - Skupiny soudek 2012

Výsledky Děkanského soudku 2012 - Výsledky 2012

Je tomu již 6 let, kdy vznikla na Fakultě Elektrotechnické Západočeské Univerzity v Plzni tradice v pořádání Fotbalového turnaje v sálové kopané. Letos měla fakulta na pořadí již 5. Ročník toho turnaje, protože úplně první ročník byl považován za nultý. U zrodu této akce stálo před 6 lety tehdejší děkan Doc. Ing. Jiří Kotlan, CSc. Pomyslný štafetový kolík převzal Doc. Ing. Jiří Hammerbauer Ph.D, který tento turnaj nenechal zaniknout a pokračuje v krásné tradici.

Děkanský soudek je fotbalový turnaj v sálové kopané, ve kterém se střetávají hráči z řad studentstva i zaměstnanců. Hlavní cenou tohoto turnaje je sud Plzeňského piva, který je více než krásným lákadlem pro přihlášení se na tento turnaj.

Na letošní ročník se přihlásilo 10 mančaftů. Turnaj byl rozlosován do dvou skupin, ze kterých postupovali 2 nejlepší celky do semifinále. Poražené týmy v semifinálových bojích se následně utkali o cenu útěchy tzn. o 3.místo. Vítězové jednotlivých semifinálových zápasů se utkali o hlavní cenu turnaje = SUD piva. Turnaj rozlosoval pan děkan v předvečer turnaje za účasti všech zástupců jednotlivých týmů a určil tak kdo se s kým utká ve skupinových kláních.

Dne 14. 11. 2012 ve 12:00 SEČ byl slavnostně zahájen, jubilejní 5. ročník turnaje, za přítomnosti Doc. Ing. J. Kotlana CSc a Doc. Ing. J. Hammerbauera Ph.D. Všechny celky dostali pamětní list za účast v turnaji a po zahajovacím ceremoniálu nic nebránilo v turnaji začít. Slavnostní výkop byl opět v režii obou pánu Docentů, kteří se úkolu zhostili na výbornou.

foto

Boje ve skupinách byly více než vyrovnané, ale nejlepší v každé skupině mohli být pouze dva. Ve skupině A tak nejlepšími týmy byly celky s názvy Hope – HO a Pralesňáci a ze skupiny B se do vyřazovacích bojů probojovaly celky Slavoj Houslice a Torpedo style. V semifinále pak úspěšnějšími celky byli Hope – Ho a Slavoj Houslice, kteří se utkali ve finále o vítězství a celky Pralesňáci a Torepdo style se utkali o 3. místo. Boj o třetí příčku byl nakonec nejnapínavější z celého turnaje, který se rozhodoval až v penaltovém rozstřelu. O malinko šťastnější nakonec byl celek Torpedo style, který porazili svého soka až v náhlé smrti a získali tak diplom a cenu za 3. místo. Ve finále naopak jasně dominoval celek Slavoj Houslice, který svého protivníka doslova rozdrtil 1:6 a obhájil tak loňské vítězství. Celý turnaj byl odehrán ve znamení Fair – play a hráči využili možnost jít sportovat v době rektorského volna. Nikdo se při turnaji nezranil a to je důležité.

Na závěr turnaje pan Doc. Ing. Jiří Hammerbauer, Ph.D řekl: „Jsem rád, že nastolená tradice ve sportu pokračuje a budu rád když tomu tak bude i nadále. Sláva vítězům, čest poraženým. A pokud budete mít na přes rok čas přijďte si opět zasportovat.“

A tímto souvětím se napsala poslední tečka za Děkanským soudkem 2012.